Hiszünk a fogmegtartó kezelésekben, ezért fáradságot nem kímélve azon vagyunk, hogy a körülményeket figyelembe véve pácienseink fogait lehetőség szerint megmentsük.
Egy mélyen szuvas vagy gyulladt fogat igyekszünk gyökérkezeléssel konzerválni, hiszen a megfelelő gondossággal és szakértelemmel kialakított gyökértömés, akár több évtizeddel is megnövelheti annak a fognak az élettartamát.
A gyökérkezelés során a fájdalmat okozó gyulladt ideget vagy a már elhalt fogszövetet távolítjuk el, hogy a fogat megmentsük az eltávolítástól. A csatornákat folyamatos fertőtlenítés mellett elő kell készíteni a végleges gyökértöméshez. Ezt az eljárást lehet néhány alkalommal meg kell ismételni, hogy teljesen baktérium és gyulladás mentessé váljon a fog, hogy biztonságosan le lehessen tömi. A végleges gyökértömést követően, ha a gyulladás javulást mutat, akkor a gyökérkezelt fogat ellátjuk a megfelelő fogpótlással, betéttel vagy koronával.
Milyen tünetek utalhatnak arra, hogyha fogunkat gyökérkezelni kell?
A fogágybetegséget mindenképp szükséges időben kezeltetni, különben súlyos következményei is lehetnek! A kezdődő vagy előrehaladott fogágybetegséggel érintett fogakat rendelőnkben úgynevezett zárt és/vagy sebészi nyitott kürettálással stabilizálhatjunk.
A kürettálást a fogágy gyógyítása érdekében végezzük. Bizonyos mélységű, egy-egy fognál lévő ínyvisszahúzódás esetében elegendő zárt kürettet végezni, de a legtöbb esetben a leghatékonyabb eljárás a műtéti nyitott kürettálás. Ez egy nagyobb volumenű beavatkozás, de ahhoz nélkülözhetetlen, hogy fogágyunk hosszú távon megőrizze egészségét és szinten tartsuk a jelenlegi állapotot.
A műtétet követően számos szájápolási javaslatot be kell tartani, így lesz valóban hatékony a kezelés. Speciális összetételű szájvízzel öblögessünk, valamint nagyon puha, sűrű sörtével ellátott fogkefét válasszunk. Ennek a kooperációnak köszönhetően hosszú távon megőrizhetjük fogainkat és nem kell az idő előtti elvesztésük miatt aggódni.